O nas

Za nazwą 85sunrise stoję ja – Daniel ‚Corass’ Kanka, urodzony w Gdyni a obecnie stacjonujący w Warszawie. Specjalizuję się w reżyserii i wykonywaniu zdjęć filmowych. Swobodnie łączę te dwie funkcje bądź wykonuję je osobno. Lubię projekty z nutą adrenaliny i spontaniczności oraz podejmować nowe wyzwania. Geneza nazwy to rok urodzenia – 1985 – oraz parafraza wschodu słońca jako czegoś nowego, nieznanego, kojarzącego się pozytywnie. Wszak najlepsze wschody słońca są nad morzem!

 

Doświadczenie.

Przygoda w branży reklamowej zaczęła się w 2008 roku. Zaczynałem przy montażu programu Polsporty emitowanego na antenie 4fun.tv. Szlifując warsztat montażowy, mogłem poznawać i analizować kadry, które musiałem układać w sensowne sekwencję. Montaż traktuję jako redefinicję rzeczywistości. Za pomocą cieć usuwam zbędne fragmenty wypowiedzi, zmieniam ich szyk a za pomocą kadrów dopowiadam historię.  Z biegiem czasu samo oglądanie kadrów nie wystarczył. Do ręki wzięłam kamerę. Z analiz kadrów wiedziałem jak należy się ustawiać by uchwycić jak najlepiej scenę. Nabierając doświadczenia w pracy za kamerą, zaczynałem prowadzić aktorów oraz przebieg akcji. Jednocześnie zamknąłem fazę pracy jako montażysta.

W 2012 roku wyreżyserowałem, zrobiłem zdjęcia oraz wyprodukowałem film dokumentalny un[DIGI]world. Traktuje on o sieciach społecznościowych. Film miał swoją premierę na festiwalu Camerimage w sekcji Pokazów specjalnych filmów dokumentalnych. Ponadto w 2013 roku film był pokazywany na festiwalach Cannes Short Corner, Solanin Film Festiwal, Festiwal Filmów Drzwi, KAN Festiwal. W 2014 roku odbyła się emisja na antenie TVN Style.

Obecnie praca jako reżyser i autor zdjęć sprawia mi najwięcej przyjemności. Nadal poszerzam swoją wiedzę analizując kadry, jak zostało postawione światło i sposób prowadzenia aktorów. Światło i kontrast sceny są najważniejsze dla oddania jej charakteru i emocji jakie ma zagrać aktor. Przechodząc kolejne szczeble drabiny filmowej mam doświadczenie na każdym z etapów pre-produkcji (debriefing, kreacja scenariusza), produkcji (reżyseria, zdjęcia) i post-produkcji filmowej (reżyseria montażu, nadzór nad kolor korekcją).

W trakcie filmowej podróży pracowałem między innymi dla:
Discovery Channel, Martini, Orlen, Red Bull, Viacom International i inni. Więcej klientów tutaj.

 

Co mogę dla Ciebie zrobić ?

  1. Przeprocesować otrzymamy od Ciebie brief.
  2. Stworzyć scenariusz w odpowiedzi na brief.
  3. Dobierać ludzi i środki filmowe niezbędne do zrealizowania zdjęć filmowych.
  4. Wyreżyserować Twoją reklamę.
  5. Wykonać do niej zdjęcia, z których na pewno będziesz zadowolony.
  6. Nadzorować postprodukcję.